גם אתם רוצים פיצוי של ₪1,000 עבור כל הודעה שקיבלתם?

הכירו את חוק הספאם.

סעיף 30א לחוק התקשורת, תשמ”ב-198, ידוע בכינוי חוק הספאם. הסעיף נועד להתמודד עם תופעה הספאם שתפסה תאוצה במדינת ישראל בשנים האחרונות, ובמסגרתה חברות רבות, עושות שימוש בפרטים האישיים של כולנו, על מנת לשלוח אלינו דברי פרסומת מטרידים, בדוא”ל ובמסרונים (SMS).

למרבה הצער, ועל אף קיומו של החוק, תופעה זו המשיכה להיות מכת מדינה ואף התגברה. לשמחתכם, בתי המשפט, כמו גם המחוקק, רואים תופעה זו בחומרה, ומאפשרים קבלת פיצוי בסך 1,000 ₪ עבור כל הודעת פרסומת אשר נשלחה בניגוד לחוק.

משרדנו מסייע לאנשים פרטיים במלחמתם למיגור והפסקת תופעת הספאם בישראל, באמצעות הגשת תביעה אזרחיות כנגד מפרסמים מפרי חוק. במקרים מתאימים, המשרד מוצא לנכון אף להגיש תביעות ייצוגיות כנגד אותם מפרסמים, אשר פועלים בשיטתיות בניגוד לחוק. אתם, המרוויחים העיקריים מפעילות זו.

לאורך השנים השיג משרדנו ללקוחותיו פיצויים כספיים רחבי היקף, בשווי של מיליוני שקלים. רוצים גם אתם להצטרף למהפכת הספאם ולעשות כסף מדואר זבל? גם אתם רוצים פיצוי ללא הוכחת נזק בסך 1,000 ש”ח עבור כל הודעה? צרו קשר עוד היום.

מה זה 'ספאם'?

'ספאם' הנו דואר זבל המופץ על ידי גורמים שונים אל משתמשי קצה, על מנת להשיג מטרה מסוימת. לרוב, בעולם המודרני, הספאם נשלח על ידי חברות מסחריות (או חברות שיווק מטעמן), במטרה לעודד את לקוחותיהן (הקיימים או הפוטנציאליים) לרכוש את מוצריהן או שירותיהן. הבעיה היא, שהנמענים אינה מעוניינים לקבל את הפרסומות הללו, ולא נתנו את הסכמתם לכך. על אף זאת, הם נאלצים להשחית מזמנם, על מנת לקרוא את ההודעות, לסנן, למחוק ועוד. במציאות היומיומית של חיינו, אין אדם שלא מקבל על בסיס קבוע דברי פרסומת כאמור, לטלפון הנייד או לדוא"ל שלו. עם התופעה הזו, מבקש חוק הספאם להתמודד.

מה החוק אומר?

בחודש מאי 2008 חוקק המחוקק את תיקון 40 לחוק התקשורת, הידוע בכינוי חוק הספאם. חוק זה נחשב לאחד המחמירים בעולם המערבי, ונכנס לתוקפו בדצמבר 2008. מטרתו הייתה להסדיר, ולמגר, את תופעת הספאם אשר הלכה והתפשטה באותם הימים. הדרך לעשות זאת, הייתה על ידי קביעת פיצוי סטטוטורי, ללא הוכחת נזק, על סך של עד 1,000 ₪, עבור כל דבר פרסומת שנשלח בניגוד לחוק. החוק קובע, כי פיצוי זה יינתן, בין היתר, מקום בו אדם לא נתן את הסכמתו המפורשת ומראש לקבל הודעת פרסומת מהמפרסם, או במקרים נוספים אחרים, למשל כאשר המפרסם אינו מאפשר הסרה מרשימת תפוצה בדרך הקבועה בחוק, אינו מציין את פרטיו כדבעי, ועוד.

מה עליי לעשות?

כל מי שקיבל הודעה בטלפון הנייד או בדוא"ל בניגוד לחוק זכאי לתבוע את המפרסם, ולדרוש פיצוי ללא הוכחת נזק בסך של עד 1,000 ₪ לכל הודעה שהתקבלה. בשנים האחרונות, אנחנו עדים ליותר ויותר אנשים אשר עושים שימוש בחוק הספאם, על מנת להכאיב למפרסמים בכיס, ולהראות להם שלא משתלם להפר את החוק. לשמחתנו, גם בתי המשפט רואים בחומרה את תופעת הספאם, ומעניקים פיצויים נדיבים בסך של עשרות אלפי שקלים, לנמענים אשר הוטרדו.

אז מה עליך לעשות על מנת לזכות בפיצוי כאמור?

צרו קשר עוד היום ואנחנו נדאג לכל השאר

לכם נשאר רק להחליט איך אתם רוצים לקבל את הפיצוי – בהעברה בנקאית או בהמחאה? 😊

(מבטיחים לא לשלוח ‘ספאם’ 😉)

קצת על עו"ד אוהד שמילוביץ

עו”ד אוהד שמילוביץ הנו יזם שהגיע לעולם המשפט דרך עולם העסקים, שם למד על הנחיצות והחשיבות של ליווי משפטי מקצועי. המחשבה האנליטית של עו”ד שמילוביץ, לצד ניסיונו בעולם העסקים, וההבנה שלו את הצרכים המשתנים של תאגידים ולקוחות פרטיים, מסייעים לו להעניק ללקוחותיו פתרון מלא ומקיף לבעיות בהם הם נתקלים מדי יום.

את דרכו המקצועית בעולם המשפט עו”ד שמילוביץ החל כמתמחה בבית משפט השלום, שם נחשף למגוון רחב של תביעות מסחריות ואזרחיות בתחומים שונים. בהמשך עו”ד שמילוביץ עבד במשרד בוטיק המתמחה בליטיגציה אזרחית מסחרית, שם התמקצע בטיפול בחברות ציבוריות ותובענות ייצוגיות. בתפקידו זה, ליווה מגוון רחב של חברות ציבוריות ופרטיות מהגדולות במשק, אנשי עסקים ויזמים. בנוסף, עו”ד שמילוביץ התמחה בתביעות בתחום חוק המכר בכלל וליקויי בניה בפרט.

כעת, עו”ד שמילוביץ רותם את יכולותיו, קשריו, והידע המשפטי והעסקי שצבר לאורך השנים, לטובת לקוחות המשרד, תוך מתן דגש על ייעוץ וייצוג משפטי נכון, יעיל ויצירתי, במטרה להניע את עסקי החברות לעבר הצלחה עסקית, והימנעות מהתנהלות משפטית עקרה.

השכלה

הסמכה מקצועית

שפות

עברית, אנגלית

קצת על עו"ד תום שנפ

עו”ד תום שנפ, החל את דרכו בעולם המשפט בגיל צעיר, בשל אהבתו לחוק ולמשפט. מיד עם סיום שירותו הצבאי החל עו”ד שנפ בלימודי המשפטים, הצטיין בלימודיו, ואף המשיך ללימודי דוקטורט עם התמחות בדיני ראיות.

במקביל, עו”ד שנפ התמחה באחד מהמשרדים הגדולים והמובילים בישראל, שם למד את רזי עולם המשפט, ואת הצרכים המשתנים של הלקוחות בעולם המעשי. בהמשך, עו”ד שנפ כיהן כשותף וכראש מחלקת ליטיגציה של משרד בוטיק בעל התמחות ייחודית בתחומי האינטרנט והטכנולוגיה. 

לאורך השנים עו”ד שנפ ייצג את החברות הגדולות והמובילות במשק בתביעות מורכבות ומתוקשרות בנושאים שונים. בנוסף, ייצג עו”ד שנפ לקוחות פרטיים בתביעות שעניינן הגנת הפרטיות, לשון הרע ותביעות ספאם. עו”ד שנפ צבר הצלחות רבות, בבתי המשפט, בבוררויות ובגישורים בנושאים אלו.

כיום, עו”ד שנפ מייצג לקוחות פרטיים בתחומי ההתמחות של המשרד, בבתי המשפט, מול רשויות המדינה, משטרת ישראל, וגופים אחרים. במקביל, עו”ד שנפ מלווה ומייצג תאגידים בתיקי ליטיגציה מורכבים ובתובענות ייצוגיות.

השכלה

הסמכה מקצועית

שפות

עברית, אנגלית